Wełna papierowa – pergaminowa

Wełna papierowa to wysokiej jakość wypełniacz mający za zadanie zamortyzować i ustabilizować produkt w pudełku. Jest to produkt bardzo uniwersalny który ma szerokie zastosowanie w zależności z jakiego gatunku papieru zostanie wykonany.

Jednym z możliwych wariantów jest wełna do celów spożywczych wytworzona z papierów pergaminowych i półpergaminowych posiadających atesty do kontaktu z żywnością. Kolejną odmianą tego produktu jest wełna wytworzona z wysokogatunkowych papierów kolorowych. Specjalnie zaprojektowane paski w kształcie harmoniki doskonale upiększają produkty upominkowe a jednocześnie nie tracą na funkcji ochronnej.

W szerokiej gamie tego asortymentu można znaleźć produkty wytworzone z papieru z recyklingu które na pewno spodobają się osobom dbającym o ekologie.
Papiery używane do wytwarzania wełny papierowej są produkowane bez użycia chloru(ECF). Również barwniki użyte do barwienia papieru są nietoksyczne i nie zawierają elementów nieprzyjaznych środowisku. Sam produkt po użyciu można poddać recyklingowi i wytworzyć z niego ponownie papier.